Činnost jednotkyNapsali o nás

Hořela městská ubytovna v Sedlci, škoda se šplhá do milionů korun

Kutná Hora – V závěru prvniho dne roku 2021 vyšlehly plameny z městské ubytovny v Kutné Hoře v Sedlci. Na místě zasahovali zdravotníci, policisté, strážníci městské policie a několik jednotek hasičů.

Do boje s požárem se vydali profesionální hasiči z Kutné Hory, Čáslav, Kolína a evakuační autobus z Mladé Boleslavi a jednotky dobrovolných hasičů Malín, Nové Dvory, Křesetice, Malešov, Starý Kolín a Červené Pečky. „Je vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu, z dvoupodlažního objektu bylo evakuováno celkem 40 osob, z toho 23 dětí. Čtyři osoby byly zraněné,“ uvedl vyšetřovatel požáru poručík Bc. Jaromír Brzák a dodal: „Samotným hořením byla zasažena část druhého nadzemního podlaží a celá střešní konstrukce, zbytek objektu bude určitě zasažen požární vodou. Budova bude určitě neobyvatelná.“

Na místo dorazil také starosta Kutné Hory Josef Viktora. „Třiatřicet lidí nouzově ubytujeme ve sportovní hale Klimeška, Charita zajistila nějaké oblečení a deky,“ uvedl starosta a naznačil: „Ráno budeme řešit, co dál.“

Škoda způsobená požárem v ubytovně se bude počítat v milionech korun. „Osobně odhaduji škodu tak na deset milionů korun,“ uzavřel Josef Viktora.

„Po následné obhlídce objektu hasiči zjistili, že uvnitř zůstala jedna osoba,“ uvedla tisková mluvčí HZS Středočeského kraje Tereza Fliegerová.

Zdroj: http://www.svoboda.info/zpravy/cerna-kronika/horela-mestska-ubytovna-v-sedlci-skoda-se-splha-do-milionu-korun/