Činnost jednotky

Návštěva kolegů v Praze Březiněvsi

V neděli 2. září 2018 jsme navštívili kolegy v Praze Březiněvsi. Hlavní naším cíle byla prohlídka nové prvovýjezdové cisterny, kterou si od zřizovatele převzali 22. srpna 2018.

Nejvíce nás samozřejmě zajímalo technické provedení hasičské nástavby, včetně porovnání technického vývoje za poslední 2 roky. To je totiž období, před kterým Březiněvští hasiči dostali větší sestřičku od stejného výrobce.

Za místní hasičskou zbrojnicí se nachází místní koupaliště, na kterém se zároveň konal Dětský den na konci léta. Jen pro zajímavost, toto koupaliště je přestavěná bývalá požární nádrž a ač je konec léta tak v něm mají naprosto křišťálovou vodu.

Za povšimnutí je také stavební řešení, jak se místní vypořádali s velikostí (délkou) hasičské zbrojnice. Tak jak plyne čas, tak se vyvíjí požadavky na techniku. Technika se zvětšuje a hasičské zbrojnice postavené 60-tých nebo 70-tých létech minulého století již dnešní technice nevyhovují. Jak možná víte, i my ve Starém Kolíně jsem obdobný problém řešily v roce 2008, kdy se povedlo získat stávající cisternu T815. V té době jsme řešily výšku garážového stání. Naše stávající hasičská zbrojnice byla postavena v roce 1964 a byla určena pro vozidla velikostí poplatná té době.

Řešení, které použily v Březiněvsi, je asi nejméně nákladné, ale plně dostačuje. Zároveň není toto řešení ani nijak ošklivé. Jedná se vytažení garážových vrat do prostoru před hasičskou zbrojnicí.

Účast: Jan Jeřábek, Jiří Bernard, Jaroslav Flegl, Antonín Kraus