Činnost jednotkyNapsali o nás

V Záboří nad Labem likvidovali hasiči požár rodinného domu, škoda je vyčíslena na 4 miliony korun

Ve čtvrtek 13. dubna 2023 necelých dvacet minut před třetí hodinou ranní přijali středočeští hasiči oznámení o požáru rodinného domu v Záboří nad Labem na Kutnohorsku.

Operační důstojník na místo vyslal profesionální hasiče z kutnohorské stanice spolu s dobrovolnými hasiči obcí Kutná Hora-Malín, Nové Dvory, Starý Kolín a Záboří nad Labem. První jednotka, která dojela k události deset minut od přijetí oznámení, nahlásila, že požár zasáhl rodinný dům a z přízemí šlehají plameny.

Hasiči k likvidaci ohně nasadili okamžitě tři vodní proudy. Dostat požár pod kontrolu se jim však povedlo až po dvou hodinách. Prováděným průzkumem byla na půdě nalezena propanbutanová láhev, kterou jednotky zajistily a ochlazovaly.

Následně se zasahující hasiči zaměřili na vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek a kontrolu požářiště za pomoci termovizní kamery.

Před sedmou hodinou ranní byl požár zcela zlikvidován. Všechny jednotky, kromě místní dobrovolné jednotky, která držela dvanáctihodinovou dohlídku, se po sbalení materiálu mohly vrátit na své základny.

Zdravotnická záchranná služba transportovala popálenou osobu letecky do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Pro dvě děti, které zůstaly nejprve na místě, byli povolání členové posttraumatického týmu HZS Středočeského kraje. Nezletilé osoby byly nakonec transportovány zdravotnickou záchrannou službou do kolínské nemocnice.

Škoda, kterou požár způsobil, byla předběžně odhadnuta na čtyři miliony korun. Přesná příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.

Jan Sýkora
HZS Středočeského kraje

Sdílet

https://www.pozary.cz/clanek/270616-v-zabori-nad-labem-likvidovali-hasici-pozar-rodinneho-domu-skoda-je-vycislena-na-4-miliony-korun/#1047