Činnost jednotky

Požár – Starý Kolín

Oznámení o požáru přijali, v sobotu 15. srpna 2020 12:27, téměř současně dva členové jednotky. Vzhledem k tomu, že v hasičské zbrojnici právě probíhala údržba techniky, tak jsme zároveň s informováním operačního střediska vyjížděli na místo události, které je vzdáleno asi 300 m od zbrojnice. Provedeným průzkumem byl zjištěn požár plastových popelnic u garáže rodinného domu. Na místě se v tu chvíli o hašení pokoušeli sousedé pomocí kbelíků s vodou. Vzhledem k nepřítomnosti majitelů, byl vstup na pozemek proveden pomocí nastavovacích žebříku. Byl natažen vysokotlaký proud od CAS Dennis a provedeno uhašení popelnic. Dále jsme vyčkali příjezdu jednotky ze stanice HZS Kolín, který si zásah převzal. Následně přijel příslušník ZPP a hlídka PČR. Po ukončení prací jsme na pokyn vz sbalili materiál a po doplnění hasiva se vrátili na základnu.

Účast: Jeřábek Jan, Bernard Jiří, Hoskovec Petr, Kraus Antonín.