Činnost jednotkyNapsali o nás

Požár – Sebevrah v Polepech se chtěl zapálit ve sklepě. Byly tam i plynové lahve

Staršího muže se sebevražednými sklony zpacifikovali v neděli 23. ledna pozdě večer policisté v Polepech. Měl se zavřít ve sklepě jednoho z domů a hrozit podpálením sebe a tlakových plynových lahví. I přes rychlý zásah mužů zákona stačil založit malý požár, který se záhy podařilo uhasit.

„Na tísňovou linku jsme přijali oznámení o zahoření sklepních prostor. Osmapadesátiletý muž tam manipuloval s propanbutanovými lahvemi, došlo k zahoření, byl cítit plyn,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová s tím, že ke zranění osob nedošlo.

Hasiči k incidentu vyrazili hned z několika směrů. Přijeli profesionální hasiči z Kolína a také dobrovolní ze Starého Kolína a Nové Vsi I. „Provedli zásah vysokotlakem, poté průzkum, lidé byli mimo objekt,“ uvedla mluvčí Tereza Fliegerová. Požár se povedlo lokalizovat během čtvrthodinky, následovalo odvětrání přetlakovou ventilací. Ze sklepa hasiči vynesli tři propanbutanové lahve.

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/pozary/sebevrah-v-polepech-se-chtel-zapalit-ve-sklepe-byly-tam-i-plynove-lahve-20220123.html

Účast: Jiří Bernard, Jan Jeřábek, Petr Hoskovec, Jaroslav Flegl, Antonín Kraus, Pavel Janovský

Technika: CAS32 T815, CAS27 Dennis