Činnost jednotkyNapsali o nás

Požár ve Svaté Kateřině zaměstnal profesionální i dobrovolné hasiče

Požár skladu zemědělského družstva ve Svaté Kateřině byl nahlášen v sobotu 13. října před 19. hodinou. „Jednalo se o sklad o rozměrech 60×20 metrů bez zvířat,“ uvedl mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík s tím, že v areálu je také čerpací stanice. Tu se však podařilo před ohněm ochránit díky jejímu ochlazování vodními proudy.

K požáru postupně vyjelo 10 jednotek hasičů. „Přijely čtyři jednotky profesionálních hasičů z Čáslavi, Kutné Hory, Kolína a Ovčár,“ vyjmenoval Holomčík. Na pomoc ovšem přispěchaly také dobrovolné jednotky z Malína, Nových Dvorů, Starého Kolína, Svatého Mikuláše, Týnce nad Labem a Žehušic.

Na požár haly bylo nasazeno sedm C proudů. Voda na hašení byla čerpána z nedalekého Kateřinského rybníka. Hasiči evakuovali materiál z firmy a také odtáhli stojící kamion, aby uchránili majetek před požárem. I tak se škoda předběžně vyšplhala na dva a půl milionu korun.

Požár se po osm minut po 21. hodině podařilo lokalizovat. Přesto hasicí práce pokračovaly celou noc za účasti jednotek HZS Kutná Hora a SDH Svatý Mikuláš, Nové Dvory a Starý Kolín.

„Ráno se dobrovolné jednotky prostřídaly, nyní jsou na místě jednotky z Malína, Žehušic a Týnce nad Labem, které obsluhuje čerpací stanoviště na rybníku. Stále se hasí a začalo i vyskladňování slámy bobcatem,“ dodal Holomčík.

„Došetření požáru se pravděpodobně bude konat až v pondělí 15. října, kdy bude přizván policejní kynolog se psem na vyhledávání akcelerantů hoření,“ zakončil mluvčí hasičů.

Zdroj: https://kutnohorsky.denik.cz/pozary/pozar-ve-svate-katerine-zamestnal-profesionalni-i-dobrovolne-hasice-20181014.html