Činnost jednotkyNapsali o nás

Loděnice ve Starém Kolíně lehla popelem po nočním požáru

Plameny v noci na úterý pohltily budovu loděnice ve Starém Kolíně. Pár minut po třetí hodině ranní byl požár nahlášený na Krajské operační středisko hasičů. Podle tiskového mluvčího středočeských hasičů Ladislava Holomčíka vyjeli na místo hasiči z Kolína a Kutné Hory.

S plameny bojovala také jednotka Paramo Kolín a dobrovolní hasiči ze Starého Kolína, Týnce nad Labem, Nových Dvorů a Plaňan. Na místě tak zasahovalo celkem osm hasičských cisteren a jedno vozidlo s žebříkem.

„Po příjezdu první jednotky na místo byl vyhlášený 2. stupeň požárního poplachu,“ řekl Ladislav Holomčík s tím, že hořela starší celodřevěná přízemní budova s rozlohou 30 x 5 metrů. „Po příjezdu hasičů byla budova celá v plamenech a uvnitř byly lodě, rafty, přívěsy a další vybavení a věci vodáků,“ popsal tiskový mluvčí situaci.

Podle jeho slov nasadili hasiči proti plamenům čtyři útočné proudy a dvanáct minut před čtvrtou hodinou ranní se jim podařilo požár lokalizovat. Poté byl stupeň požárního poplachu snížený na první.

Po celou dobu byly v objektu tři propan-butanové láhve, které hasiči vynesli po čtvrté hodině ráno.

„K likvidaci požáru došlo v 5.22 hodin,“ upřesnil Ladislav Holomčík domu, kdy hasiči s plameny dobojovali. Krátce potom předali místo majiteli.
Podle tiskového mluvčího středočeských hasičů se celý zásah obešel bez zranění a předběžná škoda se vyšplhala na 2,5 milionu korun, z čehož půl milionová škoda vznikla na uhořelých lodích. Zachránit se bohužel nepodařil žádný majetek.

V úterý rýno se na místě sjel vyšetřovatel s experty technického ústavu požární ochrany a také policejní kynolog se psy, aby vyhledali akceleranty hoření. Tedy zápalné látky, které podpořily vznik požáru.

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/pozary/lodenice-ve-veletove-lehla-popelem-po-nocnim-pozaru-20160809.html