Činnost jednotkyNapsali o nás

Autoservis hasilo 12 jednotek

Pňov – Předhradí – Další a další hasičské posily se postupně sjížděly k požáru dílny autoservisu, ke kterému došlo v noci ze středy na čtvrtek. Nakonec zde zasahovalo 12 jednotek (HZS Poděbrady, Nymburk, Kolín a Říčany, podnikoví hasiči z Parama Kolín, dobrovolní hasiči z obcí Libice nad Cidlinou, Velké Zboží, Pečky, Pňov, Cerhenice, Plaňany a Starý Kolín).

Požár zachvátil autoopravnu na ploše 80 krát 12 metrů. „Při příjezdu hasičů už hořela i střecha,“ uvedla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Hasiči hasili pěti C proudy, použili i těžkou pěnou, museli rozebírat střešní konstrukci. Brzy ale dostali požár pod kontrolu. Začali vyvážet auta z dílny, vynášet věci, stroje, svařovací soupravy, tlakové lahve a dohašovat skrytá ohniska požáru. Místní dobrovolní hasiči dohlíželi na požářiště až do rána.

Následující den se na místo vydal vyšetřovatel hasičů spolu s policií, aby pátrali po příčině vznícení. Při požáru nebyl nikdo zraněn. Oheň způsobil škodu předběžně odhadnutou na dva miliony korun. Hasičům se podařilo uchránit hodnoty za 1,5 milionu.

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/pozary/nocni-pozar-autoservisu-hasilo-12-jednotek-20140220.html