Činnost jednotky

Výjezd 35/2018 Únik nebezpečných látek – do ovzduší

Ve čtvrtek 13. září 2018 jsme v 15:17 vyjeli na únik kyanidu do kolínské Draslovky. Jednalo se o TAKTICKÉ CVIČENÍ složek integrovaného záchranného systému. Na místě události jsme byli nejprve jako záloha a potom dva naši členové se šli připravit jako obsluha dekontaminačního stanoviště, konkrétně části místa pro odkládání osobních ochranných prostředků. Zasahujícím hasičům v nebezpečné zóně následně pomáhali, po jejich dekontaminaci, s vysvlečením a likvidací ochranných prostředků. Po ukončení taktického cvičení jsme pomohli s balením a úklidem použitého materiálu a v 17:28 se vrátili zpět na základnu.

Účast: Jiří Bernard, Jaroslav Flegl, Antonín Kraus, Tomáš Boura

Zasahující složky: HZS Draslovka, HZS Kolín, HZS Kutná Hora, JSDH Starý Kolín, Policie ČR, ZZS Kolín