Činnost jednotkyNapsali o nás

Hořel dřevěný srub, zasahovalo pět jednotek hasičů

Krátce před jednou hodinou v noci vyjížděli hasiči k požáru dřevěného srubu ve Starokolínské ulici.

Na místo se vydali nejen požárníci z Kolína, ale také z Ovčár a dobrovolníci ze Starého Kolína. Na místě zasahovali také hasiči z Parama, a Lučebních závodů Draslovka. Při hašení požáru zasahovalo šest cisteren a hasiči využili také automobilovou plošinu.

„Požár byl lokalizovaný sedm minut po druhé hodině v noci,“ řekl k požáru tiskový mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle jeho slov pak došlo k rozebírání střechy a také k dohašování skrytých ohnisek. Sedm minut před třetí hodinou v noci byl požár zlikvidovaný. Na místě pak do rána zůstal Sbor dobrovolných hasičů Starý Kolín na dohlídku. V ranních hodinách na místo dorazila také kriminální policie, která ve spolupráci s hasičským vyšetřovatelem hledala příčinu požáru.

„Přímé škody se vyšplhaly na tři miliony korun,“ dodal ještě Ladislav Holomčík, který prozradil, že uchráněný byl majetek v hodnotě jednoho milionu korun.

Zdroj: https://kolinsky.denik.cz/pozary/horel-dreveny-srub-zasahovalo-pet-jednotek-hasicu-20150903.html